V edycję konkursu objął patronatem
Portal ngo.pl


Wyniki V edycji konkursu "Otwarta Szkoła"

Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas zatwierdziła wyniki V edycji konkursu MEN „Otwarta Szkoła” organizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

Wnioski oceniane były przez tematyczne Komisje Eksperckie, a następnie opiniowane przez Kapitułę Konkursu powołaną przez MEN.

W każdym obszarze tematycznym przyznano nagrody i tytuły „Otwartych szkół” (wyjątkowo w obszarze „Edukacja prawna” – tylko 1. miejsce). Poniżej lista nagrodzonych w każdym z obszarów.

Gala wręczenia nagród, wraz z podsumowaniem konkursu, odbędzie się w połowie listopada 2013 r. w gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie

Ws. dokładnego terminu gali z nagrodzonymi szkołami i organizacjami przedstawiciele Fundacji Edukacja dla Demokracji skontaktują się bezpośrednio w najbliższym czasie.

 

Obszar: BEZPIECZEŃSTWO

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie oraz Stowarzyszenie "Jedynka dzieciom" z projektem pt. “e.misj@” (nr wniosku OS-5-B-/234)

II miejsce: Zespół Szkół Ogólnokształcących - Szkoła Podstawowa w Wydminach oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Wydminy z projektem pt. „Młodzi bezpieczni do kwadratu - MB2” (nr wniosku OS-5-B-/145)

III miejsce: Szkoła Podstawowa im. Stanisława i Jana Potoczków w Rdziostowie oraz Stowarzyszenie "Korzenie i Skrzydła" z projektem pt. „Stawiamy na bezpieczeństwo” (nr wniosku OS-5-B-/211)

 

Obszar: EDUKACJA PRAWNA

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3 w Poznaniu oraz Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka z projektem pt. Dziecko jest cudem - idee Janusza Korczaka w świadomości dzieci i dorosłych (nr wniosku OS-5-EP-/257)

 

Obszar: EDUKACJA OBYWATELSKA

I miejsce: Gimnazjum im. Św. Faustyny w Świnicach Warckich oraz Stowarzyszenie Mamy Wielkie Serca z projektem pt. Europa czy prowincja (nr wniosku OS-5-EO-/244)

II miejsce: Gimnazjum nr 1 im. Józefa Wybickiego w Lęborku oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Gimnazjum nr 1 im. Józefa Wybickiego w Lęborku z projektem pt. Musical "Dzieci ulicy" (nr wniosku OS-5-EO-/204)

III miejsce: Zespół Szkół nr 3 w Rybniku oraz Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS z projektem pt. Szkoła partycypacji (nr wniosku OS-5-EO-/176)


Obszar: EDUKACJA GLOBALNA I MIĘDZYKULTUROWA

I miejsce: Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim oraz Polska Akcja Humanitarna z projektem pt. Szkoła Humanitarna (nr wniosku OS-5-EGM-/246)

II miejsce: Gimnazjum nr 1 im. Dzieci Głogowskich w Głogowie oraz Stowarzyszenie Romów Jedność w Głogowie z projektem pt. Głogów - miasto wielu kultur (nr wniosku OS-5-EGM-/80)

III miejsce: I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie Koźlu oraz The Lowell Milken Center z projektem pt. Unsung heroes - Nieznani bohaterowie (nr wniosku OS-5-EGM-/184)

 
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Wyniki konkursu są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie. Organizator konkursu nie ma obowiązku uzasadniania decyzji Komisji Eksperckiej i Kapituły Konkursu.

"Otwarta Szkoła" - konkurs
Ministerstwa Edukacji Narodowej

Ministerstwo Edukacji Narodowej


Operator V edycji Konkursu
w roku 2013

Fundacja Edukacja dla Demokracji

samorzad

© Ministerstwo Edukacji Narodowej, 2011, 2013 © Fundacja Edukacja dla Demokracji, 2011, 2013
Użytkowanie witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w
Materiały publikowane w serwisie, w szczególności teksty, grafiki, zdjęcia, rysunki, utwory muzyczne, filmy, prezentacje i inne materiały dostępne w serwisie stanowią utwory chronione prawem autorskim. Korzystanie z tych materiałów jest możliwe wyłącznie w granicach dozwolonego użytku określonego przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631, ze zm.), w szczególności przez instytucje oświatowe i szkoły w zakresie określonym w art. 27 i 28 tej ustawy.