V edycję konkursu objął patronatem
Portal ngo.pl


Gala V edycji konkursu "Otwarta Szkoła"

 

 

 

14 listopada w gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej odbyła się uroczysta gala, w czasie której nagrodzono laureatów V edycji konkursu „Otwarta Szkoła”. Gala była jednocześnie okazją do podsumowań.

 

 

 

 

Reprezentująca Fundację Edukacja dla Demokracji (tegorocznego operatora konkursu) Martyna Michalik poinformowała, że do V edycji zgłoszono aż 290 projektów, co stanowi najwyższy wynik w historii konkursu. Ostatecznie ocenę formalną pozytywnie przeszły 22 projekty z kategorii „bezpieczeństwo”, 3 z „edukacji prawnej”, 66 z „edukacji obywatelskiej” oraz 30 z „edukacji globalnej i międzykulturowej”. Przypomniano, że wnioski oceniane były przez tematyczne komisje eksperckie, a następnie opiniowane przez Kapitułę Konkursu, powołaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Następnie minister Tadeusz Sławecki wręczył nagrody wszystkim wyróżnionym szkołom i organizacjom pozarządowym. W swoim przemówieniu zaznaczył, że wartością konkursu jest nie tylko wspierania zachodzących w szkołach przemian, ale także wskazywanie dobrych praktyk. Z kolei prof. Andrzej Janowski, który wygłosił wykład poświęcony wyzwaniom współczesnej edukacji, zwrócił uwagę na potrzebę położenia większego nacisku na kwestię samokształcenia oraz umiejętność pracy w zespole.

Podsumowanie konkursu uświetnił występ zespołu wokalno-tanecznego „Fasolki”.

 

"Otwarta Szkoła" - konkurs
Ministerstwa Edukacji Narodowej

Ministerstwo Edukacji Narodowej


Operator V edycji Konkursu
w roku 2013

Fundacja Edukacja dla Demokracji

samorzad

© Ministerstwo Edukacji Narodowej, 2011, 2013 © Fundacja Edukacja dla Demokracji, 2011, 2013
Użytkowanie witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w
Materiały publikowane w serwisie, w szczególności teksty, grafiki, zdjęcia, rysunki, utwory muzyczne, filmy, prezentacje i inne materiały dostępne w serwisie stanowią utwory chronione prawem autorskim. Korzystanie z tych materiałów jest możliwe wyłącznie w granicach dozwolonego użytku określonego przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631, ze zm.), w szczególności przez instytucje oświatowe i szkoły w zakresie określonym w art. 27 i 28 tej ustawy.