V edycję konkursu objął patronatem
Portal ngo.pl


Zabytki Śródmieścia

Prwikipediaojekt miał formę konkursu zorganizowanego przez Wydział Oświaty i Wychowania Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy. Wzięło w nim udział ponad 300 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zadaniem uczniów, pracujących w zespołach lub indywidualnie było stworzenie nowych, lub rozwinięcie już istniejących haseł na Wikipedii, dotyczących warszawskich zabytków. Uczniowie korzystali z informacji dotyczących tworzenia haseł zamieszczonych na stronach internetowej encyklopedii. Na Wikipedii została utworzona strona z regulaminem konkursu, wynikami i podsumowaniem wyników prac.

Źródło informacji...


Promujemy naszą gminę podczas polskiej prezydencji w UE

Publiczne Gimnazjum w Ostrówku
Celem projektu było przygotowanie materiałów promujących gminę podczas polskiej prezydencji. Uczniowie klasy III a i IIa zostali podzieleni na grupy, z których każda realizowała swój mini-projekt. Uczniowie przygotowali i rozpropagowali informacje o prezydencji, zebrali wśród mieszkańców gminy informacje na temat problemów i zastanawiali się jak można je rozwiązać, poznali atrakcje turystyczne w gminie Klembów i pracowali sposoby wykorzystania ich do promocji gminy. Projekt realizowany był w okresie styczeń-czerwiec 2011.prezydencja_logo

Projekt zrealizowano w ramach programu Młodzi Aktywiści Prezydencji, prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, w którym uczniowie prowadzą projekty edukacyjne dotyczące udziału Polski w sprawowaniu władzy w UE, do realizacji których przygotowują ich krótkie prezentacje multimedialne (dla uczniów i nauczycieli), publikacje metodyczne oraz stałe wsparcie mentorów i animatorów;
Źródło informacji...


Jak oswoić przestrzeń, w której żyjemy

Gimnazjum Niepubliczne w Zabierzowie Bocheńskim
oswoic_przestrzenSwój projekt uczniowie realizowali pod opieką Małopolskiego Instytutu Kultury i studentów architektury Politechniki Krakowskiej. Zespół z klas II przygotowywał projekt architektoniczny pracowni fizycznej, a z klas III wypracowywał aranżacje przestrzeni przed budynkiem szkoły. Młodzież pod okiem studentów wykonała malowane plansze na placu przed szkołą, pozwalające podczas przerw zagrać w twistera, chińczyka czy poćwiczyć kroki popularnych tańców. Opracowany przez uczniów projekt pracowni przedmiotowej został wysłany na międzynarodowy konkurs architektoniczny, a projekt aranżacji przestrzeni przed budynkiem uczniowie przekazali lokalnym władzom z propozycją realizacji.


Planujemy osiedlowe place zabaw na zlecenie Urzędu Miasta i Gminy Nekla

Zespół Szkół w Nekli, 1 Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Zasutowie, Zespół Szkół w Targowej Górceankiety
Projekt edukacyjny był częścią inicjatywy finansowanej z Funduszu Kapitału Początkowego służącego przygotowaniu wniosku do Norweskiego Mechanizmu Finansowego na sfinansowanie budowy 11 placów zabaw na terenie gminy. W ramach projektu edukacyjnego uczniowie zbadali pod względem wiekowym grupę potencjalnych odbiorców planowanego placu, zapytali przy pomocy ankiety o ich oczekiwania, opracowali jej wyniki i przesłali je architektowi, który opracował projekt. Młodzież samodzielnie przygotowała projekt umieszczenia na placu wybranego wyposażenia, biorąc pod uwagę nie tylko warunki jego zagospodarowania ale i stroną finansową tego przedsięwzięcia. Uczniowie wykonali makietę swojego placu, która uwzględni rzeczywiste wielkości obiektów.
Źródło informacji...

Więcej projektów na stronie Centrum Edukacji Obywatelskiej...


„Pamiętajmy o ogrodach”

Gimnazjum w Sieniawie im. Bł. Augusta Czartoryskiego
ogrodyProjekt prowadzony we współpracy z Nadleśnictwem Sieniawa. W ramach projektu uczniowie stworzyli zieloną klasę przy budynku Nadleśnictwa Sieniawa, z której korzysta się obecnie na zajęciach o tematyce przyrodniczej. Zieloną klasę młodzież projektowała pracując w programie Garden Composer 3D Plus. Dzięki temu zdobyła umiejętność pracy z wykorzystaniem programów graficznych, które są trudne w obsłudze. Zakup sadzonek, programu komputerowego i aparatu cyfrowego sfinansowało Nadleśnictwo Sieniawa.
Źródło informacji...

"Otwarta Szkoła" - konkurs
Ministerstwa Edukacji Narodowej

Ministerstwo Edukacji Narodowej


Operator V edycji Konkursu
w roku 2013

Fundacja Edukacja dla Demokracji

samorzad

© Ministerstwo Edukacji Narodowej, 2011, 2013 © Fundacja Edukacja dla Demokracji, 2011, 2013
Użytkowanie witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w
Materiały publikowane w serwisie, w szczególności teksty, grafiki, zdjęcia, rysunki, utwory muzyczne, filmy, prezentacje i inne materiały dostępne w serwisie stanowią utwory chronione prawem autorskim. Korzystanie z tych materiałów jest możliwe wyłącznie w granicach dozwolonego użytku określonego przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631, ze zm.), w szczególności przez instytucje oświatowe i szkoły w zakresie określonym w art. 27 i 28 tej ustawy.